top of page

Pomáháme dětem,

které utekly před válkou na Ukrajině

O charitativní organizaci

Charitativní organizace Kroky Dobra byla založena na jaře roku 2022 pro pomoc dětem uprchlíků z Ukrajiny. Činnost organizace je zaměřena na pohodlnou integraci ukrajinských dětí do české společnosti a vzdělávacího systému. 

 

Aby se děti cítily v České republice jako doma, vyvinuli jsme integrační program, který děti co nejvíce přibližuje jejich obvyklému „předválečnému“ způsobu života.

Děláme vše pro to, aby adaptace ukrajinských dětí na nové podmínky proběhla hladce a jejich pobyt v České republice byl pohodlný.

Vzdělávací centrum

Jedním z hlavních cílů naší činnosti bylo otevření vzdělávacího centra pro děti uprchlíků z Ukrajiny, aby se děti snadno adaptovaly na nové prostředí, dostaly možnost seberealizace a tvůrčí svobodu.

 Naše vzdělávací centrum nabízí kurzy češtiny a angličtiny pro děti a mládež, různé kreativní lekce, psychologická školení, kroužek zpěvu atd. A už brzy plánujeme otevřít skupiny pro děti od 3 do 6 let.

Psychologická podpora

Nedílnou součástí naší práce je psychická podpora rodičů a dětí s cílem zajistit co nejpohodlnější podmínky jejich pobytu v nové zemi.

 V rámci psychologické podpory poskytujeme individuální psychologické konzultace a skupinová sezení pro děti i dospělé, canisterapii (rehabilitační metoda pro děti i dospělé pomocí speciálně vycvičených psů) a zooterapii.

Zábavné aktivity

Společně s našimi partnery pořádáme mnoho zábavných akcí, abychom darovali úsměv dětem, postiženým válkou na Ukrajině.

Už se nám podařilo zorganizovat projížďku lodí po řece s velkým animačním programem, soutěžemi, dárky a jídlem. Také pořádáme prohlídky Prahy, návštěvy divadla pro děti, filmové večery pro teenagery, mnoho rodinných a dětských svátků, kde na hosty čekají animátoři, face paint, bufet, různá zábavy a dárky.

Humanitární pomoс

Naše organizace pravidelně distribuuje teplé obědy, kojeneckou výživu, krmivo pro zvířata a oblečení pro děti i dospělé.

bottom of page